Сучасні хакатони тепер широко поширені у проведенні змагань із програмування. Великі спільноти програмістів також часто проводять хакатони, на яких розробники можуть змагатися, навчатися та рости. За своєю суттю хакатон — це змагання, де команди працюють над однією ідеєю.
Advertising Hackathon В Genesis
Незважаючи на це, багатьом досі невідомо, що це за формат івентів, і чому вони дуже актуальні для IT-компаній. Деякі хакатони проводяться компаніями для написання додатків, які використовують спільний API. Так, Yahoo! проводить «Open Hack Day» з 2006 року (спочатку «Hack Day»), на яких використовується Yahoo! API і API, що належать Yahoo! сайтів, наприклад Flickr19. Google проводить схожий хакатон для власних API20. Легендарна дилема – якщо на роботу без досвіду не беруть, то де взяти досвід? IT хакатон це спосіб зайти у професію тоді, коли опрацьованих за фахом місяців просто немає.
Попри те, що більшість хакатонів пов’язані з програмуванням та ІТ, багато інших галузей також йдуть по їхніх слідах. Сьогодні можна знайти хакатони в галузі HR, економіки, музики та інших. Favbet Tech – це ІТ-компанія зі one hundred pc українською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологій та надає доступ до них. У 1999 році Нільсом Провосом був вигаданий робочий хакатон, що об’єднував 10 розробників OpenBSD, в ході якого придумали криптографічне програмне забезпечення.
Це інтенсив, який зазвичай триває від 24 до forty eight годин без перерв на прокрастинацію та сон. Спочатку хакатони проводилися тільки для розробників та інших фахівців у сфері IT. Тепер же тематика таких заходів може бути будь-якою аж до юриспруденції.
Що Таке Хакатон: Для Чого Він Потрібен Та Як Його Організувати
Я вирішив простими словами розповісти, що таке хакатон, навіщо він потрібен і в чому його головні особливості. Проте результатом роботи учасників можуть бути не лише програмні продукти. Ці хакатони організовують великі компанії для залучення талантів та пошуку інноваційних рішень для внутрішніх потреб. Компанії використовують такі події для розвитку нових ідей, вирішення складних задач та підвищення залученості працівників.
Традиційно хакатони починаються з презентації заходу, виділяються окремі теми, якщо вони є. Потім учасники пропонують свої ідеї реалізації поставленої задачі та формують робочі групи. Далі розпочинається безпосередня робота над проєктом. Закінчуються хакатони презентаціями робіт робочих груп з подальшим їх обговоренням. Інколи хакатони проводять у вигляді змагань, де журі обирає переможців і нагороджує їх відзнаками та призами.
Усі команди презентують свої ідеї перед журі під час пітчингу. Переможці зазвичай отримують цінні призи, а також різного роду підтримку для втілення проєкту в життя (від порад і менторства до грошової допомоги). В січні 2025 року команда розробників програмного забезпечення з України в черговий раз перемогла на міжнародному хакатоні NASA Worldwide House Apps Challenge. У змаганні брали участь більш як 90 тисяч фахівців зі всього світу і близько 10 тисяч команд створили проєкти. Близько one thousand проєктів, зокрема й український, оцінювалися безпосередньо NASA. За підсумками хакатону, команда України, до якої входили інноватори з Державного університету «Київський авіаційний інститут» — стала переможцем в категорії Galactic Impact363738.
Хакатон — це захід для розробників та інших фахівців у сфері IT, під час якого формуються команди та спільно вирішуються певні завдання протягом певного періоду часу. Хакатони досить ефективні при пошуку правильних та пріоритетних програмних рішень. Такі заходи можна віднести до спільної професійної творчості та самовираження з використанням найінноваційних та найсучасніших технологічних рішень. За такими досягненнями, як робототехніка, створення мобільних додатків, сайтів, як правило, стоять марафони для хакерів (хакатон — похідне від слів hack і marathon). Податися на хакатон можна цілою командою або самостійно (тоді організатори включать вас в одну з команд відповідно до напряму ідеї, який ви вкажете під час реєстрації). Зробити це можна з будь-якої точки України, адже все відбуватиметься онлайн з використанням програм Slack та Zoom.
- Я спробував простими словами пояснити, що таке хакатон, навіщо він потрібен і які бувають різновиди заходу.
- Хакатони є унікальними подіями, що дозволяють спеціалістам різних сфер об’єднувати зусилля для створення нових рішень та вдосконалення існуючих технологій.
- Наприклад, освітній блок є не завжди — іноді все, що потрібно знати учасникам, можно розповісти і під час презентації.
- Хакатон — корисний формат для досягнення прогресу за короткий проміжок часу.
Всі вони мають багаторічний досвід запуску ІТ-продуктів на міжнародні ринки та допомагали учасникам розібратися з нюансами маркетингу у продуктовому ІТ. Також кожен зможе всесторонньо пропрацювати нову ідею або наявний продукт хакатони під керівництвом досвідчених менторів зі сфер освіти, бізнесу, технологій та культури. Приємний “бонус” – можливість прокачати навички публічних презентацій, ефективноїроботи в команді, потужного нетворкінгу та проектного менеджменту.
До прикладу, одна з найбільших азіатських платформ онлайн продажу вживаних речей — Carousell — з’явилася завдяки Сінгапурському Startup Weekend 2012. Команда вирішила вперше спробувати свої сили у такому форматі й перемогла. Застосунок набув особливої популярності в Сінгапурі, Малайзії, Тайвані, Індонезії та на Філіппінах. Сьогодні на платформі одночасно продається понад 60 мільйонів позицій. Все частіше на слуху у людей новий формат івенту – хакатон. Але багато хто досі не розуміють значення цього слова.
Зацікавилися Участю В Хакатоні, Але Не Знаєте, Куди Бігти?
Тому не розраховуйте одразу після останнього кліку виїхати до аеропорту. І, звичайно, варто мати на увазі HR-хакатони, де учасники борються за найм або місце в конкретному проекті. Зазвичай, такі заходи анонсуються на тематичних порталах. Частину українських подій можна переглянути в календарі DOU. Перший документально зафіксований хакатон відбувся 4 червня 1999 року в канадському місті Калгарі в межах конференції, яку проводила компанія OpenBSD (організовує хакатони й донині). Група з 10 розробників об’єдналася, щоби протягом двох днів знайти та виправити вразливості в стандартній рамці для захисту IP-зв’язку в інтернеті, відомій як IPSEC.
Термін вперше використаний в 1999 році і завдячує своїй появі розробникам проекту OpenBSD, що являли собою багатоплатформну ОС. На початку червня того ж року пройшов перший хакатон у Канаді, куди з’їхалися розробники з усього світу для покращення OpenBSD. Визначте основні функції та можливості, які ви хочете включити у свій проєкт.